Statuetka „Małopolski Inżynier Budownictwa” dla dr inż. Stanisława Czernika

Miło nam poinformować, że laureatem statuetki „Małopolski Inżynier Budownictwa” za 2019 r. w kategorii projektant został dr inż. Stanisław Czernik z Katedry Projektowania Architektoniczno-Budowlanego A-4.

Stanisław Czernik swoim doświadczeniem zawodowym w dziedzinie inżynieryjno-konstrukcyjnej dzieli się ze studentami podczas zajęć dydaktycznych prowadzonych na Wydziale Architektury. Ponadto jest on autorem projektu pierwszej w Polsce wieży widokowej w Krynicy Zdrój, która otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Budowa Roku 2019”. Wręczenie odznaczeń odbyło się w podniosłej atmosferze w Operze Krakowskiej w dniu 9 października 2021 roku. Należy wspomnieć, że wręczenie nagrody zostało przesunięte o rok ze względu na występujące ograniczenia pandemii COVID-19. Odznaki, wyróżnienia i nagrody wręczali: Mirosław Boryczko – Przewodniczący Rady MOIIB, poseł Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury i budownictwa.

Nasz „Wieczór w Operze” prowadziła Katarzyna Sanocka.

fot. Jan Zych