
Asystent dydaktyczny
Życiorys zawodowy
Architekt, dydaktyk i publicystka w zakresie architektury zrównoważonej. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (2013) oraz stypendystka Escuela Técnica Superior de Arquitectura: Universidad Politécnica de Valencia (2011). W pracy zawodowej szczególnie interesuje się budownictwem ekologicznym i humanitarnym oraz architekturą projektowaną z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu człowieka. W 2015 roku ukończyła studia podyplomowe Architektura i Budownictwo Zrównoważone na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W 2016 roku otrzymała międzynarodowe stypendium od U.S. Green Building Council na udział w konferencji Greenbuild – największej konferencji o zielonym budownictwie na świecie (Greenbuild Iconic Green, Los Angeles, 2016). W 2016 r. rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej i tym samym podjęła badania nad tematyką ekologicznego budownictwa awaryjnego oraz architektury humanitarnej pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Wacława Celadyna. W latach 2018-2019 opracowała kilkanaście publikacji popularnonaukowych dot. architektury ekologicznej i zrównoważonej dla działu edukacyjnego firmy MajsterPol oraz w serwisie dla architektów Biuraprojektowe.eu. W 2020 r. ukończyła Studium Pedagogiczne dla Asystentów i Doktorantów w CPiP PK. W Katedrze Projektowania Architektoniczno-Budowlanego na WA PK pracuje od kwietnia 2019 r. – prowadzi zajęcia z Budownictwa Ogólnego dla Studentów I, II i III roku studiów inżynierskich, a także zajęcia w języku angielskim z przedmiotu Architectural Construction (Landscape Architecture) w ramach Międzynarodowej Szkoły Inżynierskiej.
Specjalizacja
- Budownictwo ekologiczne, humanitarne, awaryjne.
- Naturalne materiały w budownictwie.
- Architektura projektowana z myślą o zdrowiu i dobrym samopoczuciu człowieka oraz ukierunkowana na jego zwiększoną aktywność fizyczną (active design).
Pełnione funkcje
Administracja strony internetowej Katedry Projektowania Architektoniczno-Budowlanego (a4.pk.edu.pl).
Inne osiągnięcia naukowe (granty, projekty)
- wystąpienie na konferencji “Architecture in the Time and the Space” w Mińsku z referatem „Contemporary Low-Tech Architecture – Building with Straw Bale” (2021)
- udział w grancie Back2Future od kwietnia 2021 r.
- kilkanaście internetowych publikacji popularno-naukowych w tematyce architektury zrównoważonej opublikowanych w serwisach MajsterPol oraz biuraprojektowe.eu (2018-2019)
Wybrane projekty architektoniczne
- współautorstwo projektu wykonawczego wnętrz obiektu biurowego Kotlarska 11 w Krakowie (z certyfikatem LEED Platinum) opracowanego z zespołem architektów – UBM Polska (2016-2017),
- współautorstwo projektu koncepcyjnego zagospodarowania terenu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, Etap IV (Meissnera – Mistrzejowice) opracowanego z zespołem architektów – Polimex Engineering (2015),
- projekt kawiarni w Krakowie opracowany z architektką Joanną Kłusak (2015),
- współautorstwo kilkudziesięciu projektów technicznych termomodernizacji krakowskich kamienic i budynków wielorodzinnych opracowanych z zespołem audytorów energetycznych – Ekomodernizacja (2014),
- współautorstwo projektu koncepcyjnego wnętrza bastei w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Stargardzie Szczecińskim (m. in. autorski projekt stanowiska z monitorem dotykowym) opracowanego w ramach praktyk z zespołem architektów – Plasma Project (2012).
Nagrody, osiągnięcia, odznaczenia
Stypendium od U.S. Green Building Council na udział w Greenbuild International Conference & Expo (Los Angeles, 2016).