Pracownicy Katedry A-4 na warsztatach szkoleniowych realizowanych w ramach projektu Back2Future na Via University College w Aarhus

Zespół pracowników Katedry A-4 wziął udział w warsztatach szkoleniowych realizowanych w ramach projektu Back to the Future – Building with Sustainable Local Traditional Materials (Back2Future), które odbyły się na uczelni Via University College w Aarhus w Danii w dniach 20-23 września 2021.

Warsztaty obejmowały:

• szkolenie “PBL Intensive Training Course for Teachers” w ramach kategorii Learning Teaching Training Activities LTT/C 1/DK/STAFF.
  • udział w spotkaniu projektowym w ramach kategorii Transnational Project Meeting TPM/M2.

Głównym celem spotkania dydaktyków uczelni wyższych uczestniczących w projekcie Back2Future była organizacja nadchodzących międzynarodowych warsztatów dla studentów w Lizbonie zaplanowanych na listopad 2021. Dodatkowo dla uczestników spotkania zorganizowane zostały wycieczki do ekowiosek w okolicach Aarhus, w których powstają domy budowane z naturalnych materiałów, najczęściej przez pasjonatów ekologicznego budownictwa (ekowioski Grobund – Ebeltoft oraz Friland Feldballe). Uczestnicy warsztatów odwiedzili również szkołę w Feldballe zbudowaną m. in. z drewna i słomy, a także szkołę Frederiksbjerg w Aarhus, która zachęca dzieci do ruchu poprzez zastosowanie niestandardowych dla wnętrz rozwiązań architektonicznych (więcej na jej temat w serwisie ArchDaily).

W warsztatach wzięli udział: prof. dr hab. inż. arch. Sabina Kuc, dr inż. arch. Paweł Mika, dr inż. arch. Łukasz Wesołowski oraz mgr inż. arch. Monika Soboń.