Studenci PK z Wydziałów Architektury i Inżynierii Lądowej w gronie laureatów prestiżowych konkursów „Buildera”

Miesięcznik „Builder” ogłosił laureatów VI edycji Konkursu dla Młodych Inżynierów oraz X edycji Konkursu dla Młodych Architektów. Wśród nagrodzonych, wyróżnionych i finalistów znaleźli się studenci Wydziału Architektury oraz Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej oraz ich mentorzy.

W X edycji Konkursu dla Młodych Architektów miesięcznika Builder wyróżnieni zostali studenci Wydziału Architektury PK. III nagrodę i 3000 zł otrzymał projekt „Siedem wież Kells, adaptacja ruin opactwa Augustianów w Irlandii” autorstwa Kamili Mizery, stworzony pod opieką mentorki dr inż. arch. Barbary Zin, prof. PK.

Nagrody dodatkowe ufundowane przez firmę WSC za najlepsze prace w programie Archicad trafiły do Zlaty Hrabtsevich (II nagroda i 2000 zł) za pracę „Eden: ogród wystawienniczo-edukacyjny” (pod opieką: dr inż. arch. Marty Fąfary) oraz Jakuba Kolaka (wyróżnienie) za projekt pt.: „Muzeum Przyszłości – The Great Abakan” (mentorzy: dr hab. inż. arch. Kazimierz Butelski, prof. PK, dr inż. Stanisław Czernik).

Fot. FB WIL PK