Nagroda dla absolwenta WAPK Roberta Zapały w specjalnej sesji Master Holzbau

Serdeczne gratulacje dla absolwenta naszego wydziału Roberta Zapały za nagrodę w specjalnej sesji Master Holzbau za pracę dyplomową: „Towarowa 22. Drewniany wieżowiec modularny”.

26 kwietnia 2023 r. w specjalnej sesji Master Holzbau wystąpiło trzech absolwentów uczelni kształcących w kierunkach związanych z budownictwem drewnianym. W trybie konkursowym, spośród kandydatów zgłoszonych przez uczelnie z całego kraju, wyłoniono trzech, którzy zaprezentowali swoje prace dyplomowe w Jachrance: Nadia Sajjad, Robert Zapała oraz Aleksandra Hajdenrajch.

Forum Holzbau zostało założone 25 lat temu jako platforma wiodących uniwersytetów, które przekazują wiedzę i technologię z zakresu budownictwa drewnianego. Odbywające się na całym świecie konferencje łączą fachowe sesje wykładowe z przestrzenią wystawienniczą, na której prezentowane są praktyczne rozwiązania oraz nowoczesne materiały dla budownictwa drewnianego. Wśród organizatorów Forum Holzbau znajdują się prestiżowe uczelnie branżowe: Aalto University Helsinki (FI), Berner Fachhochschule (CH), Hochschule Rosenheim (DE), Technische Universitat Wien (AT), Technische Universitat Munchen (DE), University of North Britsch Columbia (CA).

Forum Holzbau Polska to wydarzenie o międzynarodowej renomie, które od 7 lat odbywa się również w Polsce. Spotykają się na nim profesjonaliści – liderzy branży konstrukcji drewnianych, architekci, inżynierowie budownictwa, producenci domów drewnianych oraz naukowcy, aby dzielić się doświadczeniem z zakresu zrównoważonego budownictwa drewnianego, technologii i nowatorskich rozwiązań w nowoczesnych konstrukcjach drewnianych.

Sesja Holzbau Master to okazja do poznania wchodzących na rynek pracy, świeżo upieczonych absolwentów. Umiejętności prezentacji, wystąpień publicznych i formułowania argumentów to niewątpliwie duże atuty. Temat pracy dyplomowej zazwyczaj odzwierciedla szczegółowe zainteresowania absolwenta i wskazuje dziedzinę, w którą przez wiele miesięcy zgłębiał, studiując literaturę przedmiotu, badając otoczenie rynkowe i wykonując szczegółowe analizy.

Partnerami merytorycznymi sesji są uczelnie wyższe:

Politechnika Krakowska, Wydział Architektury (PL)

Politechnika Śląska, Wydział Budownictwa (PL)

Politechnika Świętokrzyska, Wydział Budownictwa i Architektury (PL)

Politechnika Warszawska, Wydział Architektury (PL)

Politechnika Wrocławska, Wydział Budownictwa (PL)

SGGW w Warszawie, Wydział Technologii Drewna (PL)

Program Forum Holzbau Polska

foto: Piotr Kała