Wyróżnienie dla prof. Teresy Kusionowicz w konkursie Academia 2023

Serdecznie gratulujemy Pani dr hab. inż. arch. Teresie Kusionowicz, prof. PK z Katedry Projektowania Architektoniczno-Budowlanego A-4 WA PK Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej za monografię pt. „Innowacyjne rozwiązania architektoniczno-budowlane zamku Krzyżtopór w Ujeździe”.

26 maja na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w 16. edycji konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2023.

W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział 42 wydawców, którzy zgłosili 142 publikacje.

Organizatorami Konkursu ACADEMIA są: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Historia i Kultura.

Mecenasem Nagrody Głównej w Konkursie ACADEMIA, podobnie jak w roku ubiegłym, jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Celem Konkursu jest wyróżnienie i promocja wydawców najlepszych publikacji akademickich i naukowych, które ukazały się na rynku tym razem w latach 2022-2023.

Przyznano również łącznie 9 wyróżnień oraz 5 wyróżnień specjalnych za opracowanie edytorskie.

Wyróżnienie Rektora Politechniki Warszawskiej dla publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych otrzymała dr hab. inż. arch. Teresa Kusionowicz, prof. PK za „Innowacyjne rozwiązania architektoniczno-budowlane zamku Krzyżtopór w Ujeździe” – Wydawnictwo Politechniki Krakowskiej.

Jury obradowało w składzie: prof. dr hab. inż. Roman Barlik (Wydział Elektryczny, Politechnika Warszawska, przewodniczący jury), Jerzy Burski (Agat Studio Graficzne), Piotr Dobrołęcki (red. nacz. „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”), Aurelia Grejner (red. nacz. Wydawnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i prezes Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych) oraz prof. dr hab. Elżbieta Barbara Zybert (Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii, Uniwersytet Warszawski). Mecenasem Nagrody Academia jest ZAiKS.

Konkurs Academia 2023

Fot. Archiwum prywatne prof. Kusionowicz